results & fixtures
latest fixtures
Adult
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 18:30 | Ballyboden St Endas |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
Clann Mhuire | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 12th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 10:00 | Stars of Erin |
Minor Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 10:00 | St Oliver Plunketts ER |
Minor Hurling League Division Seven | ||
St Sylvesters | 10:00 | Raheny |
Monday 13th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:15 | Naomh Mearnog |
Wednesday 15th May | ||
Minor Football League Division Four North | ||
St Sylvesters | 19:15 | Castleknock |
Thursday 16th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:15 | Fingallians |
Saturday 18th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
Naomh Barrog | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 19th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
St Sylvesters | 11:00 | Clontarf |
Minor Football League Division One | ||
St Sylvesters | 11:00 | Clontarf |
Minor Football League Division Four North | ||
Scoil Ui Chonaill | 11:00 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Seven | ||
Castleknock | 11:00 | St Sylvesters |
Monday 20th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
Naomh Barrog | 19:15 | St Sylvesters |
Tuesday 21st May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Marys S | 19:30 | St Sylvesters |
Wednesday 22nd May | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
Thomas Davis | 19:15 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 19:15 | Castleknock |
Thursday 23rd May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
Garda Westmanstown Gaels | 19:15 | St Sylvesters |
Saturday 25th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 18:30 | Castleknock |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
Trinity Gaels | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 26th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 11:00 | Ranelagh Gaels |
Monday 27th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:30 | Whitehall Colmcille |
Tuesday 28th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
Wild Geese | 19:15 | St Sylvesters |
Wednesday 29th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 19:30 | Ballinteer St Johns |
Tuesday 4th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Judes | 19:30 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
Templeogue Synge Street | 19:30 | St Sylvesters |
Wednesday 5th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 19:30 | Templeogue Synge Street |
Thursday 6th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Margarets |
Saturday 8th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 18:30 | Clontarf |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Judes | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 9th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 11:00 | Na Gaeil Oga |
Monday 10th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
Rosmini Gaels | 19:30 | St Sylvesters |
Thursday 13th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
Lucan Sarsfields | 19:30 | St Sylvesters |
Saturday 15th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Judes | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 16th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
St Sylvesters | 11:00 | Naomh Fionnbarra |
Tuesday 18th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
Beann Eadair | 19:30 | St Sylvesters |
Wednesday 19th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
Lucan Sarsfields | 19:30 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Annes |
Thursday 20th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:30 | Castleknock |
Saturday 22nd June | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 18:30 | Ballymun Kickhams |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
Ballymun Kickhams | 18:30 | St Sylvesters |
Sunday 23rd June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 11:00 | Scoil Ui Chonaill |
Monday 24th June | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
Na Fianna | 19:30 | St Sylvesters |
Tuesday 25th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
Fingallians | 19:00 | St Sylvesters |
Wednesday 26th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 19:30 | Scoil Ui Chonaill |
Minor Football League Division One | ||
Fingal Ravens | 19:30 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Four North | ||
St Sylvesters | 19:30 | O Tooles |
Minor Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Brigids |
Thursday 27th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
Wild Geese | 19:30 | St Sylvesters |
Saturday 29th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 18:30 | Thomas Davis |
Sunday 30th June | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
Ballinteer St Johns | 11:00 | St Sylvesters |
Minor Football League Division One | ||
St Sylvesters | 11:00 | St Judes |
Minor Football League Division Four North | ||
St Sylvesters | 11:00 | Skerries Harps |
Minor Football League Division Seven | ||
Thomas Ashe | 11:00 | St Sylvesters |
Monday 1st July | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:30 | O Dwyers |
Tuesday 2nd July | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
Clanna Gael-Fontenoy | 19:30 | St Sylvesters |
Wednesday 3rd July | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
Skerries Harps | 19:29 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 19:30 | Clanna Gael-Fontenoy |
Minor Hurling League Division Seven | ||
Trinity Gaels | 19:30 | St Sylvesters |
Thursday 4th July | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Colmcilles |
Wednesday 10th July | ||
Minor Football League Division One | ||
St Sylvesters | 19:30 | Lucan Sarsfields |
Minor Football League Division Four North | ||
St Maurs | 19:30 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 19:30 | Ballyboden St Endas |
Ladies
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
Under 15 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | 13:30 | Fingal Ravens |
Under 15 Single Code League Orange | ||
St Sylvesters B | 13:30 | Ranelagh Gaels |
Sunday 12th May | ||
Under 13 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | 15:30 | Foxrock Cabinteely A |
Monday 13th May | ||
Under 18 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 19:30 | Ballyboden St Endas A |
Under 18 League Division 4 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Naomh Barrog |
Under 18 League Division 9 | ||
Ranelagh Gaels B | 19:30 | St Sylvesters C |
Under 14 League Division 12 | ||
Castleknock C | 19:15 | St Sylvesters C |
Tuesday 14th May | ||
Under 16 League Division 2 | ||
Castleknock A | 19:30 | St Sylvesters |
Under 16 League Division 6 | ||
Naomh Barrog | 19:00 | St Sylvesters B |
Wednesday 15th May | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
St Sylvesters | 19:30 | Na Fianna |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh | 19:30 | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
Scoil Ui Chonaill B | 19:30 | St Sylvesters C |
Saturday 18th May | ||
Under 15 League Division 2 | ||
Lucan Sarsfields | 13:30 | St Sylvesters |
Under 15 League Division 5 | ||
Whitehall Colmcille | 13:30 | St Sylvesters B |
Under 12 Group 1 | ||
St Brigids A | 13:00 | St Sylvesters |
Under 12 Group 6 | ||
Geraldine P Morans | 13:00 | St Sylvesters B |
Under 12 Group 9 | ||
St Sylvesters C | 13:00 | Round Towers Clondalkin C |
Under 12 Group 12 | ||
Ballyboden St Endas E | 13:00 | St Sylvesters D |
Under 11 3 Team Group Y | ||
St Finians Swords | 13:00 | St Sylvesters |
Under 11 2 Team Group Y | ||
St Sylvesters | 13:00 | Round Towers Lusk |
Under 10 3 team Group V | ||
St Sylvesters | 12:00 | Castleknock A |
Under 10 3 Team Group X | ||
St Sylvesters | 12:00 | Na Fianna A |
Sunday 19th May | ||
Under 14 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 13:00 | Clontarf A |
Under 14 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 13:00 | Round Towers Lusk |
Under 14 League Division 12 | ||
St Sylvesters C | 13:00 | Na Fianna C |
Under 16 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 16:30 | Na Fianna A |
Under 16 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 16:30 | Man O War |
Under 13 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 14:30 | Castleknock A |
Under 13 League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 14:30 | O Dwyers |
Under 13 League Division 11 | ||
St Sylvesters C | 14:30 | Kilmacud Crokes D |
Under 13 League Division 12N2 | ||
St Sylvesters D | 14:30 | O Dwyers B |
Under 8 4 Team Group X | ||
St Vincents | 10:00 | St Sylvesters |
Under 8 3 Team Group Z | ||
St Sylvesters | 10:00 | St Maurs |
Under 9 4 Team Group Y | ||
Erins Isle | 10:00 | St Sylvesters |
Raheny A | 10:00 | St Sylvesters B |
Monday 20th May | ||
Under 18 League Division 4 | ||
Round Towers Clondalkin | 19:30 | St Sylvesters B |
Under 18 League Division 9 | ||
St Sylvesters C | 19:30 | St Brigids B |
Wednesday 22nd May | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
Foxrock Cabinteely | 19:30 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Cuala B |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
St Sylvesters C | 19:30 | St Finians Newcastle |
Thursday 23rd May | ||
Under 14 Single Code League Orange | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Finians Newcastle |
Saturday 25th May | ||
Under 15 Single Code League Orange | ||
St Sylvesters B | 13:30 | Geraldine P Morans |
Sunday 26th May | ||
Under 13 Single Code League Green | ||
St Peters | 14:30 | St Sylvesters |
Monday 27th May | ||
Under 18 League Division 4 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | O Dwyers |
Under 18 League Division 9 | ||
Raheny B | 19:30 | St Sylvesters C |
St Sylvesters C | 19:30 | St Judes B |
Wednesday 29th May | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
St Maurs | 19:30 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Garristown |
Thursday 30th May | ||
Under 14 League Division 6 | ||
Raheny A | 19:30 | St Sylvesters B |
Saturday 1st June | ||
Under 15 League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 13:30 | St Marys Saggart |
Under 12 Group 1 | ||
St Sylvesters | 13:00 | Fingallians |
Under 12 Group 6 | ||
St Sylvesters B | 13:00 | Beann Eadair |
Under 12 Group 9 | ||
Lucan Sarsfields C | 13:00 | St Sylvesters C |
Under 12 Group 12 | ||
St Sylvesters D | 13:00 | Garda/Westmanstown Gaels |
Under 11 3 Team Group Y | ||
St Sylvesters | 13:00 | Naomh Barrog |
Under 11 2 Team Group Y | ||
St Patricks Donabate | 13:00 | St Sylvesters |
Under 10 3 Team Group X | ||
St Sylvesters | 12:00 | Naomh Barrog |
Sunday 2nd June | ||
Under 13 League Division 1 | ||
Kilmacud Crokes A | 14:30 | St Sylvesters |
Under 13 League Division 11 | ||
Clontarf C | 13:30 | St Sylvesters C |
Under 8 4 Team Group X | ||
St Sylvesters | 10:00 | Fingallians |
Under 8 3 Team Group Z | ||
Naomh Mearnog | 10:00 | St Sylvesters |
Under 9 4 Team Group Y | ||
Fingallians | 10:00 | St Sylvesters |
St Sylvesters B | 10:00 | Whitehall Colmcille |
Wednesday 5th June | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
Ballyboden St Endas | 19:30 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | St Margarets |
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
Geraldine P Morans | 19:30 | St Sylvesters C |
Thursday 6th June | ||
Under 14 Single Code League Orange | ||
St Sylvesters | 19:00 | Wanderers |
Sunday 9th June 2024 | ||
St Brendans | 13:00 | St Sylvesters |
Under 13 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | 14:30 | Clanna Gael/Fontenoy |
Wednesday 12th June | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
St Sylvesters | 19:30 | Thomas Davis |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
Round Towers Lusk | 19:30 | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
St Sylvesters C | 19:30 | St Brendans B |
Saturday 15th June | ||
Under 15 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 13:30 | Round Towers Clondalkin |
Under 12 Group 1 | ||
Ballinteer St Johns A | 13:00 | St Sylvesters |
Under 12 Group 6 | ||
St Annes | 13:00 | St Sylvesters B |
Under 12 Group 9 | ||
St Sylvesters C | 13:00 | St Brigids C |
Under 12 Group 12 | ||
Garristown | 13:00 | St Sylvesters D |
Under 11 3 Team Group Y | ||
Whitehall Colmcille | 13:00 | St Sylvesters |
Under 11 2 Team Group Y | ||
St Sylvesters | 13:00 | Tyrrelstown |
Under 10 3 team Group V | ||
St Sylvesters | 12:00 | Na Fianna A |
Under 10 3 Team Group X | ||
Naomh Mearnog | 12:00 | St Sylvesters |
Sunday 16th June | ||
Under 14 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 13:00 | St Peregrines |
Under 13 League Division 12N2 | ||
Na Gaeil Oga B | 14:30 | St Sylvesters D |
Under 8 4 Team Group X | ||
Na Fianna A | 10:00 | St Sylvesters |
Under 8 3 Team Group Z | ||
St Sylvesters | 10:00 | St Patricks Donabate |
Under 9 4 Team Group Y | ||
St Sylvesters | 10:00 | Na Fianna A |
Trinity Gaels | 10:00 | St Sylvesters B |
Wednesday 19th June | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
Na Fianna | 19:30 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh |
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
St Sylvesters C | 19:30 | Scoil Ui Chonaill B |
Saturday 22nd June | ||
Under 15 League Division 2 | ||
Ballyboden St Endas A | 13:30 | St Sylvesters |
Sunday 23rd June | ||
Under 14 Single Code League Orange | ||
St Sylvesters | 13:00 | Templeogue Synge Street |
Wednesday 26th June | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
St Sylvesters | 19:30 | Foxrock Cabinteely |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
Cuala B | 19:30 | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
St Finians Newcastle | 19:30 | St Sylvesters C |
Saturday 29th June | ||
Under 15 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 13:30 | Ballinteer St Johns A |
Under 11 3 Team Group Y | ||
St Sylvesters | 13:00 | O Dwyers |
Under 10 3 team Group V | ||
St Sylvesters | 12:00 | Clontarf A |
Under 10 3 Team Group X | ||
St Sylvesters | 12:00 | St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh |
Sunday 30th June | ||
Under 8 4 Team Group X | ||
St Brigids | 10:00 | St Sylvesters |
Under 8 3 Team Group Z | ||
Raheny A | 10:00 | St Sylvesters |
Under 9 4 Team Group Y | ||
Na Fianna B | 10:00 | St Sylvesters |
St Sylvesters B | 10:00 | Erins Isle |
CCC1
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Castleknock 1 |
U9 Football Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 2 | 11:30 | St Brigids 1 |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
Ballymun Kickhams | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U10 Football Gp.1Z (3 team) All County | ||
Clanna Gael-Fontenoy | 10:00 | St Sylvesters 1 |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||
Round Towers (C) 1 | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U11 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
St Judes 1 | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U12 Football League Div.1 | ||
Castleknock 1 | 12:15 | St Sylvesters 1 |
U12 Football League Div.5 | ||
St Sylvesters 2 | 12:15 | Naomh Barrog 1 |
U12 Football League Div.10 | ||
St Finians (N) | 12:30 | St Sylvesters 3 |
U12 Football League Div.16 | ||
St Sylvesters 4 | 12:15 | Lucan Sarsfields 5 |
Saturday 18th May | ||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||
Skerries Harps | 10:00 | St Sylvesters 4 |
St Sylvesters 2 | 10:00 | Naomh Mearnog 1 |
U8 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||
O Dwyers | 10:00 | St Sylvesters 3 |
St Vincents 1 | 10:00 | St Sylvesters 1 |
U9 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | St Brigids 2 |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Maurs | 12:00 | St Sylvesters 2 |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||
Naomh Olaf 1 | 10:00 | St Sylvesters 1 |
U10 Hurling Gp.1Z (3 team) All County | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | Naomh Olaf 2 |
U11 Hurling Gp.1X (3 team) All County | ||
St Oliver Plunkett ER | 12:00 | St Sylvesters 1 |
Saturday 25th May | ||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 1 | 10:00 | Naomh Mearnog 1 |
St Sylvesters 2 | 10:00 | St Peters |
U8 Football Gp.1Y (3 team) Northside | ||
Naomh Mearnog 2 | 10:00 | St Sylvesters 4 |
Skerries Harps | 10:00 | St Sylvesters 3 |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Raheny 1 |
U9 Football Gp.1Y (3 team) Northside | ||
Fingallians 2 | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | Ranelagh Gaels |
U10 Football Gp.1Z (3 team) All County | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Erins Isle |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Lucan Sarsfields 1 |
U11 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | Clontarf 1 |
U12 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters 1 | 12:15 | St Brigids 1 |
U12 Football League Div.5 | ||
Whitehall Colmcille 1 | 12:15 | St Sylvesters 2 |
U12 Football League Div.10 | ||
St Brigids 3 | 12:15 | St Sylvesters 3 |
U12 Football League Div.16 | ||
St Sylvesters 4 | 12:15 | St Brigids 4 |
Saturday 8th June | ||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 4 | 10:00 | Naomh Barrog 1 |
St Sylvesters 2 | 10:00 | St Patricks (D) 1 |
U8 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 3 | 10:00 | Fingallians 1 |
St Sylvesters 1 | 10:00 | O Dwyers |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Ballyboden St Endas 3 |
U10 Hurling Gp.1Z (3 team) All County | ||
Kilmacud Crokes 1 | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U11 Hurling Gp.1X (3 team) All County | ||
St Sylvesters 1 | 11:00 | Castleknock 1 |
Saturday 15th June | ||
U8 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||
Castleknock 1 | 10:00 | St Sylvesters 1 |
Naomh Mearnog 1 | 10:00 | St Sylvesters 2 |
U8 Football Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 4 | 10:00 | Na Fianna 1 |
St Sylvesters 3 | 10:00 | St Finians (S) |
U9 Football Gp.1X (3 team) Northside | ||
O Dwyers | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U9 Football Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | St Oliver Plunkett ER 1 |
U10 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
Clontarf 2 | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U10 Football Gp.1Z (3 team) All County | ||
St Finians (S) | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U11 Football Gp.1X (3 team) All County | ||
Castleknock 1 | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U11 Football Gp.1Y (3 team) All County | ||
Naomh Mearnog 1 | 11:00 | St Sylvesters 2 |
U12 Football League Div.1 | ||
St Vincents 1 | 12:15 | St Sylvesters 1 |
U12 Football League Div.5 | ||
St Sylvesters 2 | 12:15 | Kilmacud Crokes 2 |
U12 Football League Div.10 | ||
St Sylvesters 3 | 12:15 | O Tooles 1 |
U12 Football League Div.16 | ||
Bye | 12:15 | St Sylvesters 4 |
Saturday 22nd June | ||
U8 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||
Fingallians 2 | 10:00 | St Sylvesters 4 |
St Oliver Plunkett ER | 10:00 | St Sylvesters 2 |
U8 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||
Fingallians 1 | 10:00 | St Sylvesters 1 |
Naomh Mearnog 2 | 10:00 | St Sylvesters 3 |
U9 Hurling Gp.1X (3 team) Northside | ||
Fingallians 1 | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U9 Hurling Gp.1Y (3 team) Northside | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | Na Fianna 1 |
U10 Hurling Gp.1Y (3 team) All County | ||
Cuala 1 | 11:00 | St Sylvesters 1 |
U10 Hurling Gp.1Z (3 team) All County | ||
St Sylvesters 2 | 11:00 | Bye |
U11 Hurling Gp.1X (3 team) All County | ||
Trinity Gaels | 11:00 | St Sylvesters 1 |
CCC2
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
U13 Football League Div.1 | ||
Ballyboden St Endas A | 12:30 | St Sylvesters A |
U13 Football League Div.5 | ||
St Sylvesters B | 13:45 | St Brigids B |
U13 Football League Div.12 | ||
St Sylvesters D | 12:30 | Lucan Sarsfields C |
U16 Hurling League Div.1 | ||
St Sylvesters | 13:00 | St Vincents A |
Tuesday 14th May | ||
U15 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters A | 19:30 | Ballyboden St Endas A |
U15 Football League Div.5 | ||
Round Towers (L) A | 19:30 | St Sylvesters B |
U15 Football League Div.10 | ||
St Sylvesters C | 19:30 | Kilmacud Crokes D |
Thursday 16th May | ||
U14 Hurling B Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters A | 19:30 | Kevins HC A |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Clanna Gael-Fontenoy |
U16 Football League Div.1 | ||
Lucan Sarsfields A | 19:30 | St Sylvesters A |
U16 Football League Div.4 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | St Peters |
U16 Football League Div.11 | ||
Shankill | 19:30 | St Sylvesters C |
Saturday 18th May | ||
U13 Hurling League Div.2 | ||
Kilmacud Crokes B | 14:00 | St Sylvesters A |
U13 Hurling League Div.6 | ||
St Sylvesters B | 14:00 | Na Gaeil Oga |
Tuesday 21st May | ||
U15 Hurling League Div.2 | ||
St Patricks (D) | 19:30 | St Sylvesters A |
U15 Hurling League Div.8 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Kilmacud Crokes C |
U16 Hurling League Div.1 | ||
St Sylvesters | 19:30 | St Oliver Plunkett ER A |
Thursday 23rd May | ||
U14 Football B Phase Two Gp.A | ||
Templeogue Synge Street A | 19:30 | St Sylvesters A |
U14 Football D Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Castleknock B |
U14 Football G Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters C | 19:30 | Shankill |
Saturday 25th May | ||
U13 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters A | 14:00 | Cuala A |
U13 Football League Div.5 | ||
St Annes | 14:00 | St Sylvesters B |
U13 Football League Div.11 | ||
Ballyfermot De La Salle | 14:00 | St Sylvesters C |
U13 Football League Div.12 | ||
Naomh Barrog B | 14:00 | St Sylvesters D |
U14 Football B Phase Two Gp.A | ||
Lucan Sarsfields A | 15:30 | St Sylvesters A |
U14 Football D Phase Two Gp.A | ||
St Annes | 15:30 | St Sylvesters B |
U14 Football G Phase Two Gp.A | ||
Thomas Ashe B | 15:30 | St Sylvesters C |
Tuesday 28th May | ||
U15 Football League Div.1 | ||
Lucan Sarsfields A | 19:30 | St Sylvesters A |
U15 Football League Div.5 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Whitehall Colmcille |
U15 Football League Div.10 | ||
Round Towers (C) B | 19:30 | St Sylvesters C |
Saturday 8th June | ||
U13 Hurling League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 14:00 | Naomh Olaf A |
U13 Hurling League Div.6 | ||
Na Dubh Ghall | 14:00 | St Sylvesters B |
U14 Hurling B Phase Two Gp.A | ||
Ranelagh Gaels | 15:30 | St Sylvesters A |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||
Whitehall Colmcille B | 15:30 | St Sylvesters B |
Thursday 13th June | ||
U13 Hurling League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 19:30 | Lucan Sarsfields A |
U13 Hurling League Div.6 | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Bray Emmets |
Saturday 15th June | ||
U13 Football League Div.1 | ||
Na Fianna A | 14:00 | St Sylvesters A |
U13 Football League Div.5 | ||
St Sylvesters B | 14:00 | St Finians (N) |
U13 Football League Div.11 | ||
St Sylvesters C | 14:00 | St Brigids C |
U13 Football League Div.12 | ||
St Sylvesters D | 14:00 | Na Fianna D |
U14 Football B Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters A | 15:30 | Ballyboden St Endas B |
U14 Football D Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters B | 15:30 | Stars of Erin |
U14 Football G Phase Two Gp.A | ||
Skerries Harps B | 15:30 | St Sylvesters C |
Saturday 22nd June | ||
U13 Hurling League Div.2 | ||
Clanna Gael-Fontenoy A | 14:00 | St Sylvesters A |
U13 Hurling League Div.6 | ||
St Judes B | 14:00 | St Sylvesters B |
U14 Hurling B Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters A | 15:30 | Naomh Barrog A |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||
Na Gaeil Oga | 15:30 | St Sylvesters B |
Saturday 29th June | ||
U13 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters A | 14:00 | Kilmacud Crokes A |
U13 Football League Div.5 | ||
Ballyboden St Endas B | 14:00 | St Sylvesters B |
U13 Football League Div.12 | ||
St Judes C | 14:00 | St Sylvesters D |
U14 Football B Phase Two Gp.A | ||
St Peters A | 15:30 | St Sylvesters A |
U14 Football D Phase Two Gp.A | ||
St Judes B | 15:30 | St Sylvesters B |
U14 Football G Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters C | 15:30 | St Patricks (D) B |
Tuesday 2nd July | ||
U14 Hurling B Phase Two Gp.A | ||
St Patricks (D) | 19:30 | St Sylvesters A |
U14 Hurling E Phase Two Gp.A | ||
St Sylvesters B | 19:30 | Fingallians B |
Wednesday 3rd July | ||
U15 Hurling League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 19:30 | Whitehall Colmcille |
U15 Hurling League Div.8 | ||
St Judes B | 19:30 | St Sylvesters B |
Thursday 4th July | ||
U16 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters A | 19:30 | Na Fianna A |
Saturday 6th July | ||
U13 Hurling League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 14:00 | St Judes A |
U13 Hurling League Div.6 | ||
St Sylvesters B | 14:00 | Lucan Sarsfields B |
Thursday 11th July | ||
U16 Hurling League Div.1 | ||
Castleknock | 19:30 | St Sylvesters |
latest results
Adult
Thursday 9th May | ||
---|---|---|
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
O Dwyers | 2-12 V 1-10 | St Sylvesters |
Wednesday 8th May | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
Round Towers Lusk | 0-18 V 3-12 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 2-4 V 1-11 | Ballyboden St Endas |
Tuesday 7th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
Na Gaeil Aeracha | 1-18 V 2-15 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Annes | 2-16 V 1-3 | St Sylvesters |
Minor Hurling League Division Seven | ||
Setanta | 3-6 V 4-8 | St Sylvesters |
Sunday 5th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
Thomas Davis | - V - | St Sylvesters |
Minor Football League Division One | ||
Kilmacud Crokes | 0-8 V 1-13 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Four North | ||
Clontarf | 3-9 V 2-12 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 3-15 V 6-4 | St Judes |
Saturday 4th May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 2-23 V 1-23 | Whitehall Colmcille |
Thursday 2nd May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 3-18 V 3-12 | Na Fianna |
Wednesday 1st May | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
Fingallians | 2-17 V 3-12 | St Sylvesters |
Tuesday 30th April | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
St Sylvesters | 0-16 V 6-17 | Raheny |
Sunday 28th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 1-12 V 0-9 | St Brigids |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 1-4 V 2-24 | Fingallians |
Minor Hurling League Division Two | ||
Castleknock | 2-20 V 0-18 | St Sylvesters |
Minor Hurling League Division Seven | ||
St Sylvesters | 6-24 V 4-10 | St Oliver Plunketts ER |
Saturday 27th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
Kilmacud Crokes | 1-10 V 0-12 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 0-3 V 5-11 | St Maurs |
Thursday 25th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Brendans | 2-9 V 1-8 | St Sylvesters |
Wednesday 24th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
Naomh Fionnbarra | 2-10 V 1-9 | St Sylvesters |
Minor Hurling League Division Two | ||
Naomh Mearnog | 1-13 V 1-11 | St Sylvesters |
Tuesday 23rd April | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 1-13 V 1-9 | Ballinteer St Johns |
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
Naomh Mearnog | 2-8 V 0-5 | St Sylvesters |
Sunday 21st April | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
Lucan Sarsfields | 2-24 V 0-12 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 3-9 V 0-22 | Beann Eadair |
Minor Football League Division One | ||
St Sylvesters | 3-12 V 1-8 | Erins Isle |
Minor Football League Division Four North | ||
St Sylvesters | 2-13 V 1-4 | Naomh Barrog |
Minor Football League Division Seven | ||
St Monicas | 0-13 V 2-5 | St Sylvesters |
Saturday 20th April | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | 0-21 V 2-15 | Setanta |
Thursday 18th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Kevin-Killians | 0-8 V 2-8 | St Sylvesters |
Monday 15th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Sylvesters | 1-4 V 4-6 | Fingal Ravens |
Sunday 14th April | ||
Minor Hurling League Division Two | ||
St Sylvesters | - V - | Commercials |
Minor Hurling League Division Seven | ||
Kilmacud Crokes | - V - | St Sylvesters |
Saturday 13th April | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Marys S | 1-9 V 1-9 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Sylvesters | 2-9 V 1-12 | St Margarets |
Friday 12th April | ||
Minor Hurling League Division Seven | ||
St Sylvesters | 5-16 V 0-6 | St Patricks (P) |
Sunday 7th April | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Six | ||
St Sylvesters | 4-17 V 4-9 | Erins Isle |
Go Ahead Adult Hurling League Division Ten North | ||
St Finians (S) | 0-13 V 3-8 | St Sylvesters |
Minor Football League Division One | ||
Ballyboden St Endas | 1-13 V 0-11 | St Sylvesters |
Minor Football League Division Four North | ||
St Vincents | - V - | St Sylvesters |
Minor Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 6-17 V 2-5 | Na Fianna |
Saturday 6th April | ||
Go Ahead Adult Hurling League Division Two | ||
Castleknock | 1-17 V 3-9 | St Sylvesters |
Sunday 24th March | ||
Go Ahead Adult Football League Division One | ||
St Sylvesters | 2-17 V 1-8 | Whitehall Colmcille |
Go Ahead Adult Football League Division Three | ||
St Patricks (P) | 3-9 V 0-9 | St Sylvesters |
Go Ahead Adult Football League Division Seven | ||
St Sylvesters | 3-15 V 0-7 | Ballyboden St Endas |
Go Ahead Adult Football League Division Ten North | ||
St Patricks (D) | 1-17 V 2-9 | St Sylvesters |
Saturday 23rd March | ||
Minor Hurling League Division Two | ||
Cuala | 2-12 V 2-8 | St Sylvesters |
Monday 18th March | ||
Minor Hurling League Division Seven | ||
St Sylvesters | 4-11 V 1-10 | Ballyboden St Endas |
Ladies
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
Under 15 Single Code League Green | ||
Foxrock Cabinteely A | - V - | St Sylvesters |
Wednesday 8th May | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
Thomas Davis | 1-16 V 3-4 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 4-15 V 2-20 | Round Towers Lusk |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
St Brendans B | - V - | St Sylvesters C |
Sunday 5th May | ||
Under 14 League Division 1 | ||
Kilmacud Crokes A | 2-11 V 3-17 | St Sylvesters |
Under 14 League Division 6 | ||
St Marks | 6-8 V 5-7 | St Sylvesters B |
Under 16 League Division 2 | ||
Naomh Olaf | - V - | St Sylvesters |
Under 13 League Division 1 | ||
Ballyboden St Endas A | 4-5 V 3-6 | St Sylvesters |
Under 13 League Division 5 | ||
St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh | 14-24 V 1-3 | St Sylvesters B |
Under 13 League Division 11 | ||
Naomh Mearnog B | 4-5 V 2-4 | St Sylvesters C |
Saturday 4th May | ||
Under 15 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 6-10 V 0-6 | Fingallians |
Under 15 League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 1-5 V 3-9 | O Tooles |
Wednesday 1st May | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
St Sylvesters | 2-1 V 2-7 | Ballyboden St Endas |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Margarets | 4-18 V 3-11 | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
St Sylvesters C | 1-11 V 2-9 | Geraldine P Morans |
Monday 29th April | ||
Under 18 League Division 1 | ||
Clontarf A | 0-9 V 0-10 | St Sylvesters |
Under 18 League Division 4 | ||
Raheny A | 2-6 V 0-9 | St Sylvesters B |
Under 18 League Division 9 | ||
St Sylvesters C | 3-13 V 3-6 | Ballyboden St Endas C |
Sunday 28th April | ||
Under 14 Single Code League Orange | ||
Ballymun Kickhams | 2-4 V 5-10 | St Sylvesters |
Under 16 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | - V - | Round Towers Clondalkin |
Under 16 Single Code League Orange | ||
Fingallians | 2-7 V 2-4 | St Sylvesters B |
Under 13 Single Code League Green | ||
Ranelagh Gaels | 2-8 V 6-7 | St Sylvesters |
Saturday 27th April | ||
Under 15 Single Code League Orange | ||
Man O War | 0-2 V 3-15 | St Sylvesters B |
Thursday 25th April | ||
Under 14 Single Code League Orange | ||
Fingallians | 1-3 V 10-12 | St Sylvesters |
Wednesday 24th April | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
Clontarf | 3-16 V 0-6 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
St Sylvesters B | - V - | Foxrock Cabinteely B |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
Kilmacud Crokes C | - V - | St Sylvesters C |
Tuesday 23rd April | ||
Under 16 Single Code League Green | ||
Clanna Gael/Fontenoy | 2-2 V 8-20 | St Sylvesters |
Sunday 21st April | ||
DLGFA Feile Division 2 Knock Out Stages | ||
Lucan Sarsfields | 1-1 V 0-7 | St Sylvesters |
Under 14 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 9-16 V 2-9 | Ballyboden St Endas A |
Under 14 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 5-6 V 2-11 | Lucan Sarsfields B |
Under 14 League Division 12 | ||
St Sylvesters C | 5-6 V 3-4 | St Brigids C |
Under 16 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 8-12 V 4-6 | Ballinteer St Johns A |
Under 16 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 2-11 V 2-4 | Ballinteer St Johns B |
Under 13 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 2-8 V 2-7 | Clontarf A |
Under 13 League Division 5 | ||
Fingal Ravens | 2-13 V 2-10 | St Sylvesters B |
Under 13 League Division 11 | ||
St Sylvesters C | 5-6 V 2-3 | Lucan Sarsfields C |
Under 13 League Division 12N2 | ||
St Sylvesters D | 0-4 V 2-2 | O Tooles B |
Saturday 20th April | ||
DLGFA Feile Division 2 Knock Out Stages | ||
St Sylvesters | 2-7 V 1-5 | Round Towers Clondalkin |
DLGFA Feile Division 2 Group B | ||
Ballinteer St Johns A | 0-4 V 3-6 | St Sylvesters |
St Sylvesters | 2-2 V 1-2 | Fingallians |
St Sylvesters | 1-2 V 0-2 | Ballyboden St Endas A |
DLGFA Feile Division 6 Group A | ||
St Sylvesters B | 0-1 V 5-2 | Shankill |
Man O War | 4-2 V 3-2 | St Sylvesters B |
Trinity Gaels | 2-6 V 1-1 | St Sylvesters B |
Wednesday 17th April | ||
Go-Ahead Adult League Division 1 | ||
St Sylvesters | 1-11 V 2-8 | Fingallians |
Go-Ahead Adult League Division 5 | ||
Naomh Mearnog | - V - | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult League Division 8 | ||
St Sylvesters C | - V - | Skerries Harps B |
Monday 15th April | ||
Under 18 League Division 4 | ||
St Sylvesters B | 1-5 V 1-10 | St Annes |
Under 18 League Division 9 | ||
St Vincents B | 7-14 V 1-2 | St Sylvesters C |
Sunday 14th April | ||
Under 16 Single Code League Green | ||
Kilmacud Crokes A | 3-6 V 2-14 | St Sylvesters |
Under 13 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | 6-11 V 3-6 | Ballyfermot De La Salle |
Saturday 13th April | ||
Under 15 Single Code League Orange | ||
Kilmacud Crokes A | 2-5 V 2-11 | St Sylvesters B |
Wednesday 10th April | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
St Sylvesters | 2-12 V 5-8 | Clontarf |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
Foxrock Cabinteely B | - V - | St Sylvesters B |
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
St Sylvesters C | 6-17 V 0-5 | Kilmacud Crokes C |
Monday 8th April | ||
Under 18 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 5-9 V 3-6 | Kilmacud Crokes A |
Under 18 League Division 4 | ||
St Sylvesters B | 1-5 V 2-6 | Skerries Harps |
Sunday 7th April | ||
Under 18 League Division 9 | ||
St Sylvesters C | 8-10 V 1-3 | Thomas Davis B |
Under 14 League Division 1 | ||
Ballinteer St Johns A | 4-6 V 3-14 | St Sylvesters |
Under 14 League Division 12 | ||
St Judes C | 4-4 V 14-11 | St Sylvesters C |
Under 16 League Division 6 | ||
O Tooles | 1-6 V 3-2 | St Sylvesters B |
Under 13 League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 8-9 V 4-3 | Clanna Gael/Fontenoy |
Under 13 League Division 12N2 | ||
Na Fianna C | 2-3 V 11-12 | St Sylvesters D |
Saturday 6th April | ||
Under 15 League Division 5 | ||
Naomh Barrog | 3-8 V 2-3 | St Sylvesters B |
Wednesday 3rd April | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 1 | ||
Fingallians | 3-11 V 1-7 | St Sylvesters |
Go-Ahead Adult Cup Division 5 | ||
St Sylvesters B | - V - | Naomh Mearnog |
Monday 1st April | ||
Go-Ahead Adult Cup Division 8 | ||
Skerries Harps B | 4-6 V 1-11 | St Sylvesters C |
Saturday 30th March | ||
Under 15 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | - V - | Foxrock Cabinteely A |
Friday 29th March | ||
Under 18 League Division 9 | ||
O Dwyers B | 0-1 V 2-14 | St Sylvesters C |
Under 16 Single Code League Orange | ||
Wanderers | 1-9 V 1-5 | St Sylvesters B |
Thursday 28th March | ||
Under 13 Single Code League Green | ||
Fingal Ravens | 2-10 V 2-6 | St Sylvesters |
Sunday 24th March | ||
Under 14 League Division 1 | ||
St Sylvesters | 5-13 V 2-5 | Lucan Sarsfields |
Under 14 League Division 12 | ||
Whitehall Colmcille B | 6-4 V 6-4 | St Sylvesters C |
Under 16 League Division 2 | ||
St Sylvesters | 5-11 V 2-6 | Cuala A |
Under 16 League Division 6 | ||
St Sylvesters B | 4-3 V 0-6 | Ranelagh Gaels |
Under 13 League Division 1 | ||
Ballinteer St Johns A | 5-3 V 2-5 | St Sylvesters |
Under 13 League Division 5 | ||
Erin Go Bragh | 2-14 V 4-8 | St Sylvesters B |
Under 13 League Division 11 | ||
St Sylvesters C | 2-10 V 2-11 | St Oliver Plunkett Eoghan Ruadh B |
Under 13 League Division 12N2 | ||
St Sylvesters D | - V - | Raheny C |
Saturday 23rd March | ||
Under 15 League Division 2 | ||
Castleknock A | 2-5 V 1-7 | St Sylvesters |
Under 15 League Division 5 | ||
St Sylvesters B | 1-2 V 4-8 | Ballyboden St Endas B |
Under 18 League Division 4 | ||
Foxrock Cabinteely A | 1-11 V 2-4 | St Sylvesters B |
Sunday 17th March | ||
Under 16 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | - V - | Foxrock Cabinteely A |
Under 13 Single Code League Green | ||
St Sylvesters | - V - | St Margarets |
Saturday 16th March | ||
Under 15 Single Code League Green | ||
Fingal Ravens | 4-10 V 1-3 | St Sylvesters |
Under 15 Single Code League Orange | ||
St Patricks Donabate | 4-5 V 2-5 | St Sylvesters B |
Under 18 League Division 1 | ||
St Maurs | 3-2 V 2-10 | St Sylvesters |
Monday 11th March | ||
Under 18 League Division 4 | ||
St Sylvesters B | 1-8 V 3-10 | Beann Eadair |
CCC1
Saturday 27th April | ||
---|---|---|
U11 Hurling Gp.2 (2 team) All County | ||
Naomh Olaf 2 | - V - | St Sylvesters 2 |
U12 Hurling A Grading League Gp.1 | ||
St Judes 1 | 0-2 V 3-12 | St Sylvesters 1 |
U12 Hurling D Grading League Gp.2 | ||
St Sylvesters 2 | - V - | Setanta |
U12 Hurling F Grading League Gp.2 | ||
Fingallians 3 | 2-1 V 3-4 | St Sylvesters 3 |
Saturday 20th April | ||
U12 Football C Grading League Gp.3 | ||
O Dwyers 1 | 2-6 V 2-4 | St Sylvesters 2 |
U12 Football E Grading League Gp.4 | ||
St Sylvesters 3 | 4-9 V 2-4 | St Peters 2 |
U12 Football F Grading League Gp.3 | ||
Ballymun Kickhams 2 | 8-7 V 1-3 | St Sylvesters 4 |
Sunday 14th April | ||
U12 Football A Grading League Gp.4 | ||
Geraldine P Moran 1 | 2-5 V 5-13 | St Sylvesters 1 |
Saturday 13th April | ||
U11 Hurling Gp.2 (2 team) All County | ||
St Sylvesters 2 | - V - | St Patricks (D) |
U12 Hurling D Grading League Gp.2 | ||
Kilmacud Crokes 2 | 1-8 V 1-2 | St Sylvesters 2 |
Saturday 6th April | ||
U12 Football A Grading League Gp.4 | ||
St Sylvesters 1 | 2-12 V 5-8 | Castleknock 1 |
U12 Football C Grading League Gp.3 | ||
St Sylvesters 2 | 7-13 V 1-2 | Geraldine P Moran 2 |
U12 Football E Grading League Gp.4 | ||
St Marys S 2 | 3-3 V 3-6 | St Sylvesters 3 |
Saturday 23rd March | ||
U11 Hurling Gp.2 (2 team) All County | ||
Cuala 2 | - V - | St Sylvesters 2 |
U12 Hurling A Grading League Gp.1 | ||
St Brigids 1 | 0-0 V 8-10 | St Sylvesters 1 |
U12 Hurling D Grading League Gp.2 | ||
St Sylvesters 2 | 2-4 V 0-2 | Raheny 2 |
U12 Hurling F Grading League Gp.2 | ||
Ballinteer St Johns 3 | 3-1 V 1-1 | St Sylvesters 3 |
CCC2
Saturday 11th May | ||
---|---|---|
U13 Football League Div.11 | ||
Stars of Erin B | 5-5 V 3-4 | St Sylvesters C |
Tuesday 7th May | ||
U16 Football League Div.4 | ||
Naomh Mearnog | 0-13 V 3-5 | St Sylvesters B |
Friday 3rd May | ||
U14 Football G Phase One Gp.B | ||
Raheny B | 8-7 V 4-3 | St Sylvesters C |
U16 Football League Div.11 | ||
St Sylvesters C | 7-12 V 2-4 | Na Fianna D |
Tuesday 30th April | ||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||
Ballyboden St Endas A | 7-18 V 3-2 | St Sylvesters A |
U14 Football D Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters B | 0-4 V 4-12 | St Oliver Plunkett ER A |
U14 Football G Phase One Gp.B | ||
Thomas Davis B | 0-8 V 3-9 | St Sylvesters C |
Saturday 27th April | ||
U13 Hurling Grading League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 3-8 V 4-7 | Trinity Gaels A |
U13 Hurling Grading League Div.8 | ||
Round Towers (L) | 10-7 V 2-2 | St Sylvesters B |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||
Ranelagh Gaels | - V - | St Sylvesters C |
U14 Hurling B Phase One Gp.B | ||
Naomh Barrog A | 3-13 V 4-7 | St Sylvesters A |
U14 Hurling E Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters B | 3-6 V 0-6 | Trinity Gaels |
Thursday 25th April | ||
U16 Football League Div.1 | ||
Castleknock A | 0-2 V 4-15 | St Sylvesters A |
U16 Football League Div.4 | ||
Round Towers (L) | 5-16 V 4-8 | St Sylvesters B |
U16 Football League Div.11 | ||
Robert Emmets | 4-5 V 8-5 | St Sylvesters C |
Tuesday 23rd April | ||
U14 Hurling B Phase One Gp.B | ||
Raheny | 1-5 V 6-7 | St Sylvesters A |
U14 Hurling E Phase One Gp.B | ||
St Patricks (P) | - V - | St Sylvesters B |
Monday 22nd April | ||
U13 Football Grading League Div.9 | ||
St Sylvesters B | 4-5 V 4-9 | St Brigids B |
Sunday 21st April | ||
U15 Hurling Feile Div.8 CUP | ||
St Patricks (P) | 5-9 V 2-3 | St Sylvesters B |
Saturday 20th April | ||
U13 Hurling Grading League Div.2 | ||
St Judes A | 1-6 V 2-4 | St Sylvesters A |
U13 Hurling Grading League Div.8 | ||
St Sylvesters B | 3-7 V 2-7 | Beann Eadair |
U13 Hurling Grading League Div.13 | ||
St Sylvesters C | 0-3 V 5-4 | Na Fianna C |
U14 Hurling B Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters A | 4-11 V 5-9 | O Tooles |
U14 Hurling E Phase One Gp.B | ||
Naomh Fionnbarra | - V - | St Sylvesters B |
U16 Hurling League Div.1 | ||
Lucan Sarsfields A | 1-13 V 3-14 | St Sylvesters |
Thursday 18th April | ||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||
Fingallians A | 9-7 V 3-7 | St Sylvesters A |
U14 Football D Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters B | - V - | Stars of Erin |
U14 Football G Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters C | 2-6 V 7-12 | Templeogue Synge Street B |
Wednesday 17th April | ||
U15 Hurling Feile Div.2 CUP | ||
Ballinteer St Johns A | 2-19 V 2-6 | St Sylvesters A |
Sunday 14th April | ||
U15 Football Feile Div.1 CUP | ||
St Sylvesters A | 1-11 V 1-12 | Na Fianna A |
U15 Football Feile Div.5 CUP | ||
St Sylvesters B | 3-5 V 4-7 | Ballyboden St Endas B |
U15 Football Feile Div.10 CUP | ||
Na Fianna C | 9-3 V 4-4 | St Sylvesters C |
Saturday 13th April | ||
U13 Football Grading League Div.2 | ||
Templeogue Synge Street A | 7-10 V 2-6 | St Sylvesters A |
U13 Football Grading League Div.16 | ||
St Brigids C | 3-6 V 2-3 | St Sylvesters C |
U13 Football Grading League Div.18 | ||
St Sylvesters D | 3-2 V 15-7 | Cuala D |
U14 Football G Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters C | 9-6 V 3-8 | St Brigids B |
U16 Football League Div.1 | ||
St Sylvesters A | 5-7 V 1-6 | Ballyboden St Endas A |
U16 Football League Div.4 | ||
St Sylvesters B | 2-8 V 5-9 | Templeogue Synge Street A |
Sunday 7th April | ||
U15 Hurling Feile Div.2 Gp.A | ||
Faughs | 1-4 V 1-6 | St Sylvesters A |
U15 Hurling Feile Div.8 Gp.A | ||
St Sylvesters B | 4-6 V 5-13 | Kilmacud Crokes C |
Saturday 6th April | ||
U13 Hurling Grading League Div.2 | ||
Faughs A | 9-5 V 2-5 | St Sylvesters A |
U16 Hurling League Div.1 | ||
St Sylvesters | 3-13 V 4-14 | Raheny A |
Saturday 23rd March | ||
U13 Football Grading League Div.2 | ||
St Sylvesters A | 3-6 V 2-17 | Na Fianna A |
U13 Football Grading League Div.9 | ||
Clontarf B | 2-6 V 7-13 | St Sylvesters B |
U13 Football Grading League Div.16 | ||
St Sylvesters C | 3-5 V 6-6 | Innisfails |
U13 Football Grading League Div.18 | ||
Na Fianna D | 0-0 V 0-1 | St Sylvesters D |
U14 Football A Phase One Gp.A | ||
St Sylvesters A | 3-7 V 6-8 | Kilmacud Crokes A |
U14 Football D Phase One Gp.B | ||
Kilmacud Crokes B | 4-14 V 4-3 | St Sylvesters B |
U16 Football League Div.4 | ||
Ballyboden St Endas B | 6-7 V 6-4 | St Sylvesters B |
Saturday 16th March | ||
U14 Football G Phase One Gp.B | ||
St Sylvesters C | 1-2 V 6-13 | Skerries Harps B |
Friday 15th March | ||
U14 Football A Phase One Gp.A | ||
Whitehall Colmcille A | 9-11 V 3-6 | St Sylvesters A |
st sylvesters gaa
st sylvesters gaa
st sylvesters gaa
© 2020 Copyright - St Sylvester's GAA. Designed by Sportlomo